Azure Rights Management Desteği iPad ve iPhone İçin Geliyor

Merhaba,

Office 365 ya da Microsoft Azure ile birlikte kullandığınız Rights Management hizmeti uzun zamandır bizlerle beraber. Kurumunuz için hassas ya da önemli bir dokümanı RMS servisini kullanarak şifreledikten sonra müşterilerinize ya da kurum içerisinde diğer çalışan arkadaşlarını ile güvenli dosya paylaşımı uzun bir zamandır mümkündü; fakat aynı konu Apple cihazlar için değildi ne yazık ki.

Microsoft 23 Temmuz itibari ile, Office 365 ya da Azure üstünden kullandıkları RMS servisini; AppStore ‘dan Office uygulamalarını güncelledikleri takdirde, RMS ile şifrelenmiş bir dokümanı açabiliyor olacaklar. Şimdilik sadece RMS ile şifrelenmiş dokümanlar Apple cihazlar üzerinden açılabiliyor olacak. Gelecek versiyon ile iPad ve iPhone cihazları üzerinden de hazırladığınız bir dokümanı RMS ile şifreliyor ve güvenli bir şekilde paylaşıyor olabileceksiniz.

Bu yeni haberi duyar duymaz sizlerle paylaşmak istedim. Microsoft için artık gelecek “Unique” değil, “Universal” cihazlar ile iletişim ve beraber çalışmak.

Detaylı bilgi için Microsoft Official Blog ‘u takip edebilirsiniz.

Keyifli günler diliyorum.

Yorum Yap